Kontakt +48 338 211 096

Spieki kwarcowe


◀ Powrót

Inne produkty

Spieki kwarcowe

Spieki kwarcowe to materiał o właściwościach porcelany technicznej. Powstaje z naturalnych materiałów. Kwarc, skały granitowe, iły łupkowe wzbogaca się pigmentem ceramicznym, formuje w duże (ponad 3 m × 1,5 m) i cienkie (1,2 cm grubości) płyty, a następnie spieka w wysokiej temperaturze. Na powierzchni tych, które mają imitować wygląd kamienia, drukuje się wybrany wzór.

Płyty są twarde, wytrzymałe, antypoślizgowe, nie ścierają się. Są lekkie, więc nie obciążają konstrukcji budynków ani szafek. Łatwe do utrzymania w czystości. Wykazują niską nasiąkliwość – nie chłoną płynów i wilgoci. Poza tym nie odbarwiają się, nie ulegają trwałym zaplamieniom. Są odporne na działanie detergentów, rozpuszczalników i ognia. Nie szkodzą im wysoka temperatura, mróz i promieniowanie UV, dlatego można je stosować na zewnątrz.

Ze względu na doskonałe właściwości użytkowe spieki kwarcowe najczęściej wykorzystuje się do wykańczania wnętrz. Pokrywa się nimi ściany, wykonuje z nich posadzki, panele naścienne, blaty kuchenne i łazienkowe, obudowy kominków. Używa się ich także do tworzenia okładzin elewacji budynków. Ich nowoczesny design i szeroka gama odcieni zapewniają nieograniczone możliwości aranżacyjne, a elegancki wygląd pozwala kreować przestrzenie o ekskluzywnym charakterze. Przykłady zastosowania materiału przedstawia galeria wybranych realizacji. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!


◀ Powrót
KONTAKT
x

Szybki kontakt

kod zabezpieczający
* Pole wymagane

Kopia wiadomości zostanie przesłana na podany przez Ciebie adres mailowy.