Blat kuchenny granit 29


◀ powrót

Inne produkty

Świeże spojrzenie na połączenie ponadczasowych bieli i czerni, którym towarzyszą intensywne akcenty kolorystyczne. Nieszablonowe podejście do kreacji uwidacznia się tu na każdym kroku. Odważne zestawienie kolorów, różnych rodzajów materiałów i geometrycznych form dało naprawdę spektakularny efekt.

 

Stal, kamień, drewno

Cała aranżacja jest dopracowana. Połączenie stali, drewna, kamienia zostało wysoce przemyślane. By nie tworzyć konkurencji dla żadnego z materiałów, zdecydowano się na jeden rodzaj wykończenia – polerowane powierzchnie. Zarówno meble, blaty kuchenne, wyspa, jak i strefa jadalniana w postaci dostawki do wyspy mają proste, geometryczne kształty, co pozwoliło uzyskać wyważone proporcje. Aby nie zniszczyć tego efektu, zrezygnowano z uchwytów w szafkach.

Kolorystykę też dobrano z umiarem. Postawiono na białe, gładkie, jednolite, fronty i dobrano do nich czarny, delikatnie nakrapiany kamień (zrobiono z niego blaty i parapet). Podłogę natomiast wyłożono czarnymi płytami z delikatnym, jasnym użyleniem nawiązującym do kolorystyki mebli. Bez wątpienia uwagę zwraca na siebie też podstawa wyspy w formie szarych kręgów, z pomocą której przemycono do aranżacji element industrialnego stylu.

 

Eleganckie blaty

W pomieszczeniu zadbano o dostateczną ilość powierzchni roboczej. Blaty do kuchni wykonano z polerowanego kamienia, który nie tylko ekskluzywnie wygląda, ale jest też łatwy do utrzymania w czystości. W blat osadzony na szafkach wpuszczono zlew, a obok wykonano ociekarkę do naczyń. Natomiast na blacie wyspy kuchennej osadzono płytę grzewczą w ciemnym kolorze, dzięki czemu mało rzuca się w oczy.

 

Wszystko na wysoki połysk

Wszystkie istotne części kuchni wykonano na wysoki połysk. Blaty, szafki i podłoga mają polerowane powierzchnie, które doskonale odbijają światło, co optycznie powiększa przestrzeń. Zastosowano też mnóstwo punktów świetlnych. Lampy zainstalowano nad wyspą, stołem, a halogeny nad blatami. Nie postąpiono tak bez powodu. Ciemne odcienie mogą przytłaczać, powodować, że wnętrze wygląda na mniejsze, dlatego tak ważne jest dobre oświetlenie.

 

Akcent na kolor i dodatki

Stalowe klosze lamp, stalowe akcesoria kuchenne oraz podwieszone pod sufitem halogeny wprowadzają do wnętrza surowość i chłód. Dlatego, żeby całość nie była zbyt „zimna”, a przy tym nieco nudna, ożywiono ją żółtymi i czerwonymi dodatkami. Ściany pomalowano na koralowo, a na podłodze położono ciemnoczerwone dywany. Tym sposobem wystrój nabrał cieplejszego wyrazu.


◀ powrót
KONTAKT
x

Zostaw swój numer.
Oddzwonimy do Ciebie

Podaj, kiedy mamy się z Tobą skontaktować

Wyślij
(przesuń strzałkę)

* Wymagane pola

+48 338 211 096