Aktualności


Jak dbać o blaty kuchenne z konglomeratu?

Wybór odpowiedniego blatu kuchennego nie jest wcale łatwą sprawą. Należy bowiem wziąć pod uwagę nie tylko kwestie związane z estetyką, ale również funkcjonalnością. Kluczowym elementem będzie wobec tego rodzaj zastosowanego materiału. Popularnością cieszą się naturalne kamienie, takie jak marmur lub granit. Wykorzystać można jednak również blat kuchenny wykonany z konglomeratu. Co warto wiedzieć na temat tego materiału? W jaki sposób właściwie pielęgnować blat? 

Blat z konglomeratu 

Konglomerat stanowi ciekawą alternatywę dla wyrobów z naturalnego kamienia. Jest on połączeniem kamienia ze spoiwem, takim jak na przykład żywica epoksydowa. Całość staje się niezwykle odporna i wytrzymała. Dodatkowo uzyskać można bardzo szeroki asortyment pod względem kolorystyki. W zależności od rodzaju zastosowanego kruszcu, wyróżnić można konglomerat:

  • marmurowy,
  • granitowy,
  • kwarcowy. 

Jego popularność wynika z wielu zalet, którymi charakteryzuje się ten materiał. Chodzi między innymi o niewielką wagę, dzięki czemu nawet standardowe meble kuchenne doskonale poradzą sobie z ciężarem blatu. Największym atutem jest jednak wyjątkowa solidność i wytrzymałość. Blat z konglomeratu jest nie tylko odporny na uszkodzenia mechaniczne, ale również na wodę, zabrudzenia i stosowane do jego czyszczenia środki chemiczne. Nie chłonie od także zapachów i wilgoci, dlatego bardzo dobrze sprawdza się w pomieszczeniach kuchennych. 

Co warto wiedzieć posiadając blat z konglomeratu?

blat_KONGLOMERAT

Posiadacze blatu wykonanego z konglomeratu z całą pewnością docenią jego właściwości. To jedno z najlepszych rozwiązań dla osób, które lubią spędzać czas na gotowaniu. Wynika to przede wszystkim z łatwości utrzymania odpowiedniego poziomu czystości. Proste zabiegi sprawiają, że zawsze prezentuje się on doskonale.

Dodatkowo można pozwolić sobie również na większą dowolność jeśli chodzi o formę i kolorystykę. Konglomerat doskonale znosi różnego rodzaju obróbkę. Potrafi także absorbować temperaturę otoczenia, dlatego jest cieplejszy od kamienia naturalnego. 

.

Jak czyścić blat z konglomeratu? 

Aby blat kuchenny wykonany z konglomeratu posiadał odpowiednie właściwości, musi być właściwie pielęgnowany. Stosowanie dobrze dobranych środków sprawia, że blaty zachowują swoje parametry i estetyczny wygląd przez wiele następnych lat.

Impregnacja blatu kuchennego, pozwala na utwardzenie oraz zamknięcie porów, które w sposób naturalny powstają w kamieniu. Niewielkie pory mogą powodować absorbowanie cieczy, a co za tym idzie przyspieszać proces niszczenia blatu. Przed nałożeniem impregnatu należy uprzednio dokładnie odtłuścić powierzchnię blatu. W efekcie uzyskać można skuteczne zabezpieczenie nie tylko przed plamami lub odbarwieniami, ale również uszkodzeniami i pęknięciami.

W przypadku codziennej pielęgnacji bardzo dobrze sprawdza się natomiast zwykła woda. Wykorzystać można także dedykowane produkty, które dodatkowo nabłyszczają powierzchnię oraz pozostawiają na niej warstwę ochronną

Czego unikać przy pielęgnacji blatu z konglomeratu? 

blat_konglomerat

Niezależnie czy kruszywem zastosowanym w blacie jest marmur, granit lub kwarc, do zabiegów pielęgnacyjnych należy podchodzić we właściwy sposób. Blat kuchenny z  konglomeratu czyści się przy wykorzystaniu odpowiednich produktów. Należy unikać różnego rodzaju kwasów lub chlorków sodu. Niewskazane jest także korzystanie z dość popularnego środka czyszczącego, jakim jest płyn do mycia naczyń. Należy mieć bowiem na uwadze fakt, iż nawet niewielka ilość takie płynu po kontakcie z gorącym naczyniem, może w konsekwencji doprowadzić do powstania trudnych w usunięciu śladów.

 

Unikać trzeba bardzo silnie działających środków chemicznych, takich jak chlor, wybielacz lub aceton. W przypadku konglomeratu marmurowego, niewskazane jest korzystanie z octu i soku z cytryny, które mogą w niekorzystny sposób wpływać na powierzchnię blatu. Stosowanie się podstawowych zasad związanych z codzienną pielęgnacją, pozwoli cieszyć się efektownie wyglądającym blatem przez wiele następnych lat. Konglomerat pomimo swojej stosunkowo wysokiej ceny, jest produktem wartym zakupu.

 

 


« powrót
KONTAKT
x

Zostaw swój numer.
Oddzwonimy do Ciebie

Podaj, kiedy mamy się z Tobą skontaktować

Wyślij
(przesuń strzałkę)

* Wymagane pola

+48 338 211 096