Blat kuchenny konglomerat 4750


◀ powrót

Inne produkty

Szarość utrzymuje się na fali popularności już od kilku sezonów. W tej aranżacji zestawiono ją z brązem i bielą – tak powstała nowoczesna, wyważona aranżacja w stonowanych kolorach. Aby jeszcze mocniej podkreślić minimalizm kompozycji, zrezygnowano z dodatków i żywych barw.

 

Szary mat, stalowe detale i oszczędne dekoracje

Szare fronty mebli o matowym wykończeniu grają w tym aranżu pierwsze skrzypce. Wspaniale prezentują się na tle białych ścian i beżowo-kremowej podłogi. Idealnie gładkie, pozbawione uchwytów fronty i prosty design zabudowy meblowej to wyraz oszczędności w formie, którą potęgują stalowe detale. Gdyby nie wprowadzenie drewnianych elementów: wiszących szafek i dostawki do wyspy kuchennej w odcieniu ciepłego brązu, całość wyglądałaby zbyt surowo. Nie dziwi zatem, że zdecydowano się na takie posunięcie.

Na dodatek w całym pomieszczeniu niemal w ogóle nie pojawia się czerń. Przestrzeń jest dość mała, więc ciemne kolory działałyby na jej niekorzyść. Z tego względu też wybrano białe urządzenia AGD ze stalowo-czarnymi komponentami, na wyspie zainstalowano jasną płytę grzewczą, a lodówkę sprytnie ukryto – za sprawą koloru prawie stapia się z meblami.

Na uwagę zasługuje także niemal całkowity brak dekoracji. Jedyne, na co się zdecydowano, to ogromna lampa z białym kloszem, zainstalowana tuż nad miejscem przyrządzania posiłków, i ściana między blatem do kuchni a wiszącymi szafkami, którą wyłożono szaro-beżowymi płytkami z ornamentowym wzorem. Niby niewiele, a obie dekoracje podkreślają nowatorski charakter aranżacji.

 

Konglomeratowy blat

W przypadku tego wnętrza zastosowanie grubego, masywnego kamienia zaburzyłoby koncepcję „lekkości”. Dlatego blaty do kuchni wykonano z niezwykle wytrzymałego, odpornego na zaplamienie i częste zmywanie konglomeratu. Właściciele postawili na jasny odcień oraz fakturowaną powierzchnię. Blat jest cienki, ale dobrze znosi duże obciążenia, i co ważne – nie wygląda zbyt „ciężko”.


◀ powrót
KONTAKT
x

Zostaw swój numer.
Oddzwonimy do Ciebie

Podaj, kiedy mamy się z Tobą skontaktować

Wyślij
(przesuń strzałkę)

* Wymagane pola

+48 338 211 096