Posadzki


◀ powrót

Posadzki

Podłoga, jako jeden z najważniejszych elementów wnętrza, w istotny sposób kształtuje indywidualny charakter przestrzeni, ułatwiając wykonywanie czynności związanych z funkcją pomieszczenia. Zastanawiając się nad właściwym doborem materiału na podłogę, należy zwrócić uwagę na sposób użytkowania pomieszczenia, w którym ma ona spełniać swoją funkcję. Układ posadzek w czytelny sposób dzieli przestrzeń, nadaje jej walory estetyczne, umożliwia wygodną komunikację pomiędzy poszczególnymi strefami funkcjonalnymi. Właściwy dobór materiałów pozwala przez długi czas użytkować mieszkanie, które może zawdzięczać swój atrakcyjny wygląd trwałym i estetycznym posadzkom.

Rozpatrując typowy układ pomieszczeń mieszkalnych możemy odnaleźć strefy, takie jak: łazienka, kuchnia, przedpokój, które wymagają zastosowania na podłodze materiałów odpornych na wilgoć, zmywalnych, umożliwiających łatwe utrzymanie czystości. Warto w tym celu zastosować układy kolorowych płyt granitowych lub marmurowych, wyróżniających się elegancją, trwałością i odpornością na ścieranie.

Na etapie projektu warto przewidzieć możliwość zastosowania w mieszkaniu ogrzewania podłogowego, które poprawi komfort użytkowania szczególnie łazienki i kuchni, a także pomieszczeń, w których przewidujemy podłogę z płytek (układane dzięki kalibracji bez fugi, pozwalają łatwo utrzymać czystość) lub dużych płyt tworzących monolit układanych na styk. Podgrzewana podłoga równomiernie rozprowadza ciepło w całym pomieszczeniu, pozwala płynnie regulować temperaturę i zrezygnować z zajmującego przestrzeń kaloryfera. Ze względu na szlachetny charakter naturalnego materiału, ciepło i trwałość, godne polecenia są klasyczne posadzki z marmuru.

Płytki marmurowe i granitowe dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej, w wersji matowej lub polerowanej. Zastosowanie polerowanych kamieni pozwala optycznie powiększyć przestrzeń, co warto wykorzystać w niewielkich pomieszczeniach, wąskich korytarzach, kuchniach czy łazienkach. W tafli idealnie gładkiej posadzki uzyskujemy ciekawe odbicia elementów architektonicznych, drgające refleksy świetlne, budujące wrażenie lekkości i przejrzystości wnętrza. Odmienny charakter posiadają rustykalne płytki marmurowe-matowe, naśladujące posadzki sprzed wieków. Płytki te doskonale prezentują się w zestawieniu z ornamentyką stylizowanych mebli i klasycznym wystrojem wnętrza.

Firma Hoder oznacza najlepszy wybór dla Klientów, którzy mają własny pomysł na nasze kamienie.


◀ powrót
KONTAKT
x

Zostaw swój numer.
Oddzwonimy do Ciebie

Podaj, kiedy mamy się z Tobą skontaktować

Wyślij
(przesuń strzałkę)

* Wymagane pola

+48 338 211 096