Kontakt +48 338 211 096

Schody

Schody we współczesnych wnętrzach nabrały całkiem nowego i odmiennego wymiaru. Często znajdują się w otwartej przestrzeni salonu, holu, lub wzajemnie się przenikają. Pełnią nie tylko swą funkcję użytkową. Są traktowane, jako element reprezentacyjny, dlatego z taką dbałością podchodzimy do wyboru kształtu, jaki mają przybrać, jak również do wyboru materiału, z którego mają być wykonane. Ich kształt, barwa, struktura oraz elementy wykończenia wpływają na efekt końcowy, jaki chcemy uzyskać.

Ciekawym materiałem stosowanym jako okładzina schodów jest naturalny kamień, granit lub marmur. Schody wykonane w ten sposób doskonale komponują się z balustradami ze stali nierdzewnej, która podkreśla chłodny charakter kamienia. Spójne i harmonijne zestawienie materiałów, kształtów stopni, balustrady oraz odpowiednie oświetlenie podkreślą reprezentacyjność oraz dekoracyjność schodów.

Schody marmurowe

W każdym wnętrzu, schody wymagają indywidualnego podejścia i odpowiedniej oprawy. Marmury są subiektywnie odbierane jako "ciepłe" i przytulne. Ze względu na wspomniane "ciepło",  piękną kolorystykę i właściwości skały świetnie nadają się do produkcji elementów wykończenia schodów,  jako materiał  dla stopnic, podstopnic,  podestów, czy balustrad.

Schody granitowe

Schody wykonane z granitu cechuje duża trwałość, odporność na ścieranie, wpływ czynników mechanicznych oraz mróz. Mogą być śmiało wykorzystane zarówno w projektach dla przestrzeni otwartej, gdzie elementy stale narażone są na intensywne oddziaływania mechaniczne, jak również we wnętrzach. Różnorodność struktur kamienia wpływa na jego funkcjonalność, natomiast bogata kolorystyka oferowana przez naszą firmę pomoże Państwu wybrać odpowiedni materiał. Stosując kamień polerowany należy zadbać o bezpieczeństwo, stosują np.  pasek antypoślizgowy.


Galeria