Kontakt +48 338 211 096

Schody


◀ Powrót

 

Schody to bardzo często element wyposażenia, który decyduje o charakterze całego domu. Tego, jak będziecie się Państwo w nim czuli oraz jak postrzegać będą go inni.

Na żadnym etapie wyboru schodów nie pozostaniecie Państwo sami. My pomożemy przy doborze materiałów, wyborze kształtu, barwy, struktury oraz elementów ich wykończenia. Pracując z nami zyskujecie Państwo pewność, że schody, które wybierzecie będą tworzyć harmonijny i dobrze czytający się, zarówno piękny jak i praktyczny element Państwa domu.

 

 

Rodzaje powierzchni

Szeroki zakres możliwych powierzchni: szczotkowane, mat, płomieniowane, struktura leather, daje możliwość realizacji dowolnego projektu i tworzenia niepowtarzalnych przestrzeni. Powierzchnie Hoder zabezpieczamy specjalnym impregnatem i właśnie dlatego funkcje użytkowe nie wpływają na wygląd i właściwości naszych kamieni, są odporne na mokre środowisko i ułatwiają utrzymywanie czystości.

Płomieniowane -
Dzięki metodzie płomieniowania kamienia uzyskujemy surową bardzo chropowatą powierzchnię . Metoda ta polega działaniu wysokiej temperatury (ok. 1350 stopni C) na kamień która odblokowuje pory kamienia. Metody tej nie stosujemy na marmurach.

 

Szczotkowane -
Aby uzyskać powierzchnię o ciekawej  fakturze i łagodnej chropowatości  przypominającej w dotyku rafę koralową oraz dużo większym nasyceniu naturalnym kolorem kamienia niż przy samym płomieniowaniu, kamień poddaje się najpierw płomieniowaniu a następnie  szczotkowaniu . Ten rodzaj wykończenia ze względu na łatwość utrzymania czystości stosowany jest na blaty kuchenne.

 

Matowe-
powierzchnia ta jest matowa, jednolicie równa, antypoślizgowa. Powstaje po przeszlifowaniu materiału kamieniami szlifierskimi ( o niskiej granulacji ).

 

Groszkowane
Struktura kamienia posiada regularnie rozproszone, prawie jednakowej wielkości matowe wgłębienia i wypukłości. Uzyskuje się ją w wyniku uderzenia młotkami-groszkownikami  o powierzchnie kamienia.

 

 

Paski antypoślizgowe
W celu uniknięcia poślizgu na schodach proponujemy umieścić paski antypoślizgowe – grawerowane w kamieniu lub naklejane taśmy antypoślizgowe na zakończeniach stopni.

 

 

 

Schody marmurowe

W każdym wnętrzu, schody wymagają indywidualnego podejścia i odpowiedniej oprawy. Marmury są subiektywnie odbierane jako "ciepłe" i przytulne. Ze względu na wspomniane "ciepło",  piękną kolorystykę i właściwości skały świetnie nadają się do produkcji elementów wykończenia schodów,  jako materiał  dla stopnic, podstopnic,  podestów, czy balustrad.

zobacz więcej

 

 

Schody granitowe

Schody wykonane z granitu cechuje duża trwałość, odporność na ścieranie, wpływ czynników mechanicznych oraz mróz. Mogą być śmiało wykorzystane zarówno w projektach dla przestrzeni otwartej, gdzie elementy stale narażone są na intensywne oddziaływania mechaniczne, jak również we wnętrzach. Różnorodność struktur kamienia wpływa na jego funkcjonalność, natomiast bogata kolorystyka oferowana przez naszą firmę pomoże Państwu wybrać odpowiedni materiał. Stosując kamień polerowany należy zadbać o bezpieczeństwo, stosują np.  pasek antypoślizgowy.

 

zobacz więcej

Zalety cyfrowej obróbki kamienia

  • eleganckie kształty

  • brak falujących brzegów

  • delikatne kontury

  • rustykalne frezy

Dodatkowe efekty wizualne

Efektowną aranżacją możemy uzyskać  nową scenografię przestrzeni, co wpływa na nastrój panujący we wnętrzu.

 

 

 

Montaż

  • Przede wszystkim profesjonalne podejście naszych ekip monterskich

  • Zabezpieczamy podłogę od samego wejścia

  • Montaż jest ubezpieczony, posiadamy ubezpieczenie deliktowe

  • Zabezpieczamy meble

 

 

 

Nasi klienci otrzymują dokładny rozkrój 2D i 3D, dzięki czemu montowane na szafkach blaty idealnie pasują. Mogą w ten sposób zdecydować jak dopasować przerosty aby uzyskać niepowtarzalny, perfekcyjny wygląd kuchni.

Impregnacja

Produkty HODER są trzykrotnie impregnowane. Oprócz tego Klient otrzymuje od nas opakowanie impregnatu wraz z instrukcją użytkowania. Impregnat posiada certyfikat spełniający normy spożywcze.
Antybakteryjna powierzchnia .

Sposoby impregnacji:

  • Przyciemnienie kamienia
  • Efekt mokrego kamienia

 

 

  

Zapraszamy do kontaktu

 


 Technologia FOTOSLAB

Idealnie dopasowanie kolorystyczne płytek i smugDo dyspozycji 7 ekip monterskichKrótki czas realizacji – 5 dni

 

 

Galeria

.

 

.

 

 


◀ Powrót